لوگو نودیسک

با نودیسک (فضای ذخیره سازی ابری) داده ها و فایل هایتان را در مکانی که همواره بتوان به آن دسترسی داشت ذخیره کنید.

اطلاعات تماس
مقالات

فضای ابری گوگل چیست و چگونه از آن استفاده کنیم

فضای ابری گوگل

فضای ابری گوگل چیست؟

فضای ابری گوگل مجموعه ای از خدمات عمومی رایانش ابری است که توسط گوگل ارائه می شود. این پلتفرم شامل مجموعه ای از خدمات میزبانی شده برای محاسبات، ذخیره سازی و توسعه برنامه است که بر روی سخت افزار Google اجرا می شود. توسعه دهندگان نرم افزار، مدیران ابر و دیگر متخصصان فناوری اطلاعات سازمانی از طریق اینترنت عمومی یا از طریق اتصال شبکه اختصاصی می توانند به خدمات Google Cloud دسترسی داشته باشند.

مزایای فضای ذخیره سازی ابری گوگل

Google Cloud مجموعه ای از خدمات عمومی رایانش ابری است که توسط گوگل ارائه می شود. این پلتفرم شامل مجموعه ای از خدمات میزبانی شده برای محاسبات، ذخیره سازی و توسعه برنامه است که بر روی سخت افزار Google اجرا می شود. توسعه دهندگان نرم افزار، مدیران ابر و دیگر متخصصان فناوری اطلاعات سازمانی از طریق اینترنت عمومی یا از طریق اتصال شبکه اختصاصی می توانند به خدمات Google Cloud دسترسی داشته باشند.

بهترین قیمت

طرح‌های میزبانی Google Cloud ارزان‌تر از برنامه‌های میزبانی سایر پلتفرم‌ها هستند. Google Cloud به مشتریان خود ویژگی پرداخت به ازای مصرف را ارائه می دهد که در آن کاربران فقط باید برای منابعی که استفاده می کنند پرداخت کنند.

کار از هر کجا

کارمندان از طریق برنامه‌های مبتنی بر وب که توسط Google ارائه می‌شوند، دسترسی کاملی به اطلاعات در سراسر دستگاه‌ها از هر نقطه در جهان پیدا می‌کنند.

شبکه خصوصی

گوگل شبکه خود را در اختیار هر مشتری قرار می دهد تا کنترل و مقیاس پذیری بیشتری روی شبکه داشته باشد. این کابل از کابل های فیبر نوری برای گسترش شبکه خود استفاده می کند، زیرا آنها تمایل دارند هر مقدار ترافیک را تحمل کنند. کاربران حداکثر زمان و کارایی را با توجه به این شبکه خصوصی دریافت می کنند.

امنیت

Google مجموعه بزرگی از متخصصان امنیتی را استخدام کرده است که به محافظت از داده های سرورها کمک می کنند. تمام داده های موجود در پلت فرم Cloud رمزگذاری شده است. بنابراین، کاربران می توانند از امن و مطمئن بودن داده های خود مطمئن باشند.

دسترسی انعطاف‌پذیر

Google Cloud Storage کنترل دسترسی انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهد و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا مجوزهایی را برای سطل‌ها و اشیاء تنظیم کنند و کنترل کنند که چه کسی می‌تواند به داده‌ها دسترسی داشته باشد.

خدمات فضای ذخیره سازی گوگل

فضای ابری گوگل خدماتی را برای محاسبات، ذخیره سازی، شبکه، داده های بزرگ، یادگیری ماشینی و اینترنت اشیا و همچنین مدیریت ابر، امنیت و ابزارهای توسعه دهنده ارائه می دهد. برخی از محصولات رایانش ابری در Google Cloud شامل موارد زیر است:

موتور محاسباتی گوگل، که زیرساختی به عنوان سرویس (IaaS) است که نمونه‌های VM را برای میزبانی حجم کاری در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

Google App Engine، که یک پلتفرم به عنوان یک سرویس (PaaS) است و به توسعه دهندگان نرم افزار امکان دسترسی به میزبانی مقیاس پذیر Google را می دهد. توسعه دهندگان همچنین می توانند از یک SDK برای توسعه محصولات نرم افزاری که روی App Engine اجرا می شوند استفاده کنند.

Google Cloud Storage، یک پلت فرم ذخیره سازی ابری است که برای ذخیره مجموعه داده های بزرگ و بدون ساختار طراحی شده است.

Google Kubernetes Engine (GKE)، یک سیستم مدیریت و هماهنگ‌سازی برای کانتینرهای Docker و خوشه‌های کانتینری است که در سرویس‌های ابری عمومی Google اجرا می‌شوند. Google Kubernetes Engine مبتنی بر Kubernetes، سیستم مدیریت کانتینر منبع باز گوگل است.

مجموعه عملیات Google Cloud، که قبلاً Stackdriver نام داشت، مجموعه‌ای از ابزارهای یکپارچه برای نظارت، ثبت و گزارش‌دهی در سرویس‌های مدیریت شده است که برنامه‌ها و سیستم‌های Google Cloud را هدایت می‌کنند.

محاسبات بدون سرور، که ابزارها و خدماتی را برای اجرای بار کاری مبتنی بر رویداد ارائه می‌کند، مانند توابع ابری برای ایجاد توابعی که رویدادهای ابری را مدیریت می‌کنند، Cloud Run برای مدیریت و اجرای برنامه‌های کانتینری و گردش‌های کاری برای هماهنگ کردن محصولات و APIهای بدون سرور.

پایگاه‌های داده، که مجموعه‌ای از محصولات پایگاه داده است که به‌عنوان سرویس‌های کاملاً مدیریت‌شده ارائه می‌شوند، از جمله Cloud Bigtable برای حجم‌های کاری در مقیاس بزرگ و با تأخیر کم. Firestore برای اسناد؛ CloudSpanner به عنوان یک پایگاه داده رابطه ای بسیار مقیاس پذیر و بسیار قابل اعتماد. و CloudSQL به عنوان یک پایگاه داده کاملاً مدیریت شده برای MySQL، PostgreSQL و SQL Server.

نحوه استفاده از فضای ابری گوگل

گام 1

اگر حساب گوگل نداربد به آدرس https://accounts.google.com/signup رفته و حساب کاربری ایجاد کنید. 

گام 2

بعد از ساخت حساب کاربری، با استفاده از اطلاعات حساب گوگل خود به آدرس https://drive.google.com مراجعه کنید.

گام 3

برای آپلود فایل‌ها یا پوشه ها در Google Drive، طبق تصویر روی دکمه “+” در گوشه چپ بالا کلیک کنید و سپس گزینه ” file upload” را انتخاب کنید.  شما می توانید برای نظم دادن به فضای ابری خود از گزینه new folder پوشه جدید ایجاد کنید.

فضای ابری گوگل
فضای ابری گوگل

گام 4

شما می‌توانید فایل‌ها و فولدرهای خود را با دیگران به اشتراک(share) بگذارید. آنرا دانلود(download) کنید. یا پاک (move to trash)کنید .برای این کار، روی فایل یا فولدر مورد نظر خود کلیک راست کرده و عملیات مورد نظر را انتخاب کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عیدی ابریش برای شما

10 درصد فضای ذخیره سازی بیشتر

در صورت خرید آنلاین

آیتکس 1402