لوگو نودیسک

با نودیسک (فضای ذخیره سازی ابری) داده ها و فایل هایتان را در مکانی که همواره بتوان به آن دسترسی داشت ذخیره کنید.

اطلاعات تماس
مقالات

فضای ابری شیائومی چیست و چگونه آنرا خالی کنیم

فضای ابری شیائومی

همانطور که زندگی دیجیتال ما همچنان در حال رشد است، نیاز به ذخیره سازی نیز افزایش می یابد. بر کسی پوشیده نیست که ذخیره سازی ابری به یک راه حل محبوب برای بسیاری از افرادی تبدیل شده است که به دنبال ذخیره داده های خود از راه دور هستند. شیائومی، یک شرکت الکترونیکی محبوب چینی، سرویس ذخیره سازی ابری خود را به نام Mi Cloud (فضای ابری شیائومی) دارد.

فضای ذخیره سازی ابری شیائومی چیست؟

فضای ذخیره سازی ابری شیائومی (Mi Cloud) یک سرویس ذخیره سازی ابری راحت و قابل اعتماد است که به طور فزاینده ای در بین کاربران محبوب می شود. این سرویس توسط شیائومی ارائه می شود، یک شرکت فناوری چینی پیشرو که به دلیل تولید محصولات با کیفیت بالا و مقرون به صرفه شهرت پیدا کرده است.

فضای ذخیره سازی Mi Cloud به کاربران راهی امن و مطمئن برای ذخیره داده های خود در فضای ابری از جمله عکس ها، فیلم ها و اسناد ارائه می دهد. این به کاربران اجازه می دهد تا زمانی که به اینترنت متصل هستند، از هر مکان و هر زمان به داده های خود دسترسی داشته باشند.

ایجاد حساب کاربری در فضای ابری شیائومی

ایجاد حساب کاربری  در شیائومی از طریق شماره تلفن همراه و حساب کاربری ایمل امکان پذیر است.

ایجاد یک حساب کاربری شیائومی با استفاده از شماره تلفن خود

  • صفحه ورود به سیستم را پیدا کنید و “ایجاد حساب” را در آنجا انتخاب کنید.
  • اگرمی‌خواهید مستقیماً در مرورگر وب خود یک حساب ایجاد کنید، به id.mi.com مراجعه کرده و “ورود به سیستم با استفاده از شماره تلفن” را انتخاب کنید. برای گزینه های بیشتر، “ایجاد حساب کاربری” را انتخاب کنید.

ایجاد یک حساب کاربری شیائومی با استفاده از ایمیل خود (خارج از سرزمین اصلی چین)

  • اگر از یک دستگاه شیائومی استفاده می کنید، برنامه تنظیمات را باز کنید و “حساب شیائومی” را انتخاب کنید. در آنجا می توانید با استفاده از آدرس ایمیل فعلی خود یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید. پیوند تأیید را در ایمیلی که دریافت می‌کنید باز کنید، سپس به برنامه تنظیمات برگردید و فرآیند ثبت‌نام را تکمیل کنید.
  • شما همچنین می توانید یک حساب کاربری در هر یک از برنامه های شاخص شیائومی ایجاد کنید. فقط صفحه ورود به سیستم را پیدا کنید و “ایجاد حساب” را در آنجا انتخاب کنید. ایمیلی با پیوند تأیید دریافت خواهید کرد.
  • اگر می خواهید مستقیماً در مرورگر وب خود یک حساب ایجاد کنید، به id.mi.com مراجعه کرده و “ورود به سیستم با استفاده از ایمیل” را انتخاب کنید. ایمیلی با پیوند تأیید دریافت خواهید کرد.

چگونه فضای ابری شیائومی را خالی کنیم

شیائومی 5 گیگبایت فضای ذخیره سازی رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهد. این فضا برای حجم بالای اطلاعات ضروری کافی نمی باشد و باید داده های غیر ضروری را پاک کرده یا اقدام به خرید فضای ابری نماییم. در اینجا نحوه خالی کردن فضای ابری شیائوی را بیان می کنیم

 به «تنظیمات» بروید و «برنامه‌های سیستم» را جستجو کنید. Mi Cloud را پیدا کنید، جایی که اطلاعات در آن قرار دارند: داده ها، نسخه های پشتیبان، میزان اشغال شده و فضای آزاد.

روی تب با حافظه کلیک می کنیم و سپس نوعی نمودار باز می شود. در زیر اطلاعات ذخیره شده در Mi Cloud آمده است. برای مثال روی سوابق مکالمات تلفنی کلیک کنید. لیستی ظاهر می شود که در آن فایل های غیر ضروری را علامت زده و با استفاده از نماد سطل زباله حذف می کنید.

همین کار را با عکس ها و بک آپ ها انجام دهید. اما اگر نمی‌خواهید به «تنظیمات» بروید، می‌توانید این کارا را مستقیماً از «گالری» انجام دهید. از بخش cloud فیلم های غیر ضروری، اسکرین شات ها، عکس ها و … را حذف کنید.

فضای ابری شیائومی

سطل زباله فایل های شخصی شیائومی کجاست

هر زمان که عکس یا ویدیویی را از گوشی شیائومی خود حذف می کنید، به پوشه «trash» که در برنامه اصلی گالری پنهان شده است می رود. رسانه به مدت 30 روز در پوشه سطل زباله می ماند و سپس برای همیشه حذف می شود. اگر می‌خواهید فوراً همه فایل‌های حذف شده را پاک  کنید یا نیازمند بازگردانی آن هستید مراحل زیر را دنبال کنید.

1. برنامه گالری را باز کنید و به بخش “آلبوم ها” بروید. در اینجا، به پایین بروید و “سطل زباله” را باز کنید.

2. تمام عکس ها و ویدیوهای حذف شده خود را در اینجا پیدا خواهید کرد. فایل‌ها را مرور کنید و مطمئن شوید که به هیچ یک از فایل‌ها نیاز ندارید و به سادگی روی «پاک کردن سطل زباله» ضربه بزنید. یا در صورت نیاز آنرا بازگردانی نمایید

سطل زباله شیائومی

خرید فضای ابری شیائومی

به طور معمول، کاربران شیائومی 5 گیگابایت فضای خالی دارند. اگر فضای ابری شیائومی پر است، می توانید از پنل های 50، 200 و 2 ترابایتی شیائومی برای افزایش فضا استفاده کنید. ناگفته نماند که پرداخت هر یک از این طرح ها به دلیل محدودیت های پرداخت های بین المللی برای ایرانی ها کار ساده ای نیست.

فضای ابری شیائومی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عیدی ابریش برای شما

10 درصد فضای ذخیره سازی بیشتر

در صورت خرید آنلاین

آیتکس 1402