لوگو نودیسک

با نودیسک (فضای ذخیره سازی ابری) داده ها و فایل هایتان را در مکانی که همواره بتوان به آن دسترسی داشت ذخیره کنید.

اطلاعات تماس
مقالات

7 مزیت استفاده از رایانش ابری

رایانش ابری

رایانش ابری ارائه خدمات محاسباتی از طریق اینترنت است که مدتی است به بحثی داغ تبدیل شده است و هیجان زیادی در اطراف آن وجود دارد زیرا سازمان ها به دنبال ادغام فناوری ابری در شیوه های مدیریت فناوری اطلاعات خود هستند. اما مزایای رایانش ابری چیست؟

قبل از ظهور رایانش ابری، شرکت ها سرورهای خود را خریداری، نصب و نگهداری می کردند. این رویکرد هزینه های سربار فناوری اطلاعات را افزایش داده و شرکت ها نتوانستند تغییرات در تقاضا را حفظ کنند. در ایجا با مزایای استفاده از رایانش ابری و اینکه چگونه محاسبات ابری با چالش‌های سیستم‌های داخلی مقابله می‌کند آشنا می شویم

مزایای استفاده از رایانش ابری

مزایای رایانش ابری

هزینه متغیر در رایانش ابری

قبل از رایانش ابری، شرکت‌ها سرمایه خود را برای راه‌اندازی سیستم‌های فناوری اطلاعات جمع‌آوری کردند. هزینه ها شامل سخت افزار و نرم افزار برای مراکز داده و سایر منابع می شود.

به طور سنتی، تهیه تجهیزات به ظرفیت پیش بینی شده بستگی دارد. بخش‌های فناوری اطلاعات قبل از استفاده از تجهیزات روی آن سرمایه‌گذاری کردند. این رویکرد خطرناک بود زیرا اگر تقاضا هرگز افزایش نیابد، تجهیزات بلااستفاده می ماند. و اگر تقاضا بیش از ظرفیت باشد، باید تجهیزات بیشتری تهیه کنند.

رایانش ابری با هزینه های متغیر با این چالش مقابله می کند. هزینه های متغیر هزینه های سرمایه ای را حذف می کند زیرا مشتریان فقط برای منابعی که استفاده می کنند پرداخت می کنند.

آنها مجبور نیستند تجهیزات بخرند یا برای هزینه های امنیتی و برق هزینه کنند. آنها همچنین نیازی به استخدام کارکنان برای مدیریت فناوری اطلاعات ندارند. یک ارائه دهنده ابر می تواند اینها را به عنوان خدمات ارائه دهد.

مقیاس بر اساس تقاضا در ریانش ابری

مقیاس بندی بر اساس تقاضا برای سیستم های داخلی سخت است. این به این دلیل است که زیرساخت های فیزیکی ظرفیت آنها را محدود می کند. افزایش ناگهانی تقاضا شما را مجبور به خرید زیرساخت های بیشتری می کند. این فرآیند زمان و هزینه زیادی را می طلبد.

هنگامی که تقاضا کاهش می یابد، زیرساخت اضافی تا افزایش تقاضای بعدی بلااستفاده می ماند.

در یک مدل مبتنی بر ابر، لازم نیست ظرفیت خود را حدس بزنید. می توانید در عرض چند ثانیه در پاسخ به تقاضا مقیاس کنید. مقیاس بندی بر اساس تقاضا به این معنی است که می توانید منابع را در پاسخ به تقاضا تنظیم کنید. و شما فقط برای چیزی که استفاده می کنید پرداخت می کنید.

برای مثال، وقتی از خدمات ذخیره‌سازی ارائه شده توسط ارائه‌دهنده ابری استفاده می‌کنید، می‌توانید برای دسترسی به فضای ذخیره‌سازی اضافی هزینه کنید. شما می توانید این فضای اضافی را در زمان کمتری نسبت به خرید یک هارد دیسک جدید دریافت کنید.

هزینه عملیاتی کمتر در رایانش ابری

داشتن مرکز داده خود به معنای خرید و مدیریت زیرساخت در محل است. یک مرکز داده محلی برای سازمان هایی با داده های حساس ایده آل است. اما برای کسب و کارهای کوچک، مدیریت آن می تواند بسیار پرهزینه باشد.

با رایانش ابری، می توانید هزینه های عملیاتی مرکز داده را کاهش دهید. ارائه دهندگان ابری میزبان تعداد زیادی از مشتریان هستند. با توزیع هزینه ها بین مشتریان، آنها می توانند هزینه های کمتری را ارائه دهند. مدیریت منابع در فضای ابری با استفاده از مدل پرداخت آسان‌تر از اجرای مرکز داده خودتان است.

مدیریت زیرساخت

زیرساخت فناوری اطلاعات نیازمند مدیریت شبانه روزی است. شما تجهیزات تهیه می کنید، کارکنان را استخدام می کنید و هزینه های سربار مانند برق و فضا را می پردازید. همچنین باید به طور مداوم برای مدیریت مرکز داده هزینه کنید.

با پلتفرم های ابری، ارائه دهنده ابر زیرساخت فیزیکی و نرم افزاری را حفظ می کند. آنها همچنین تدارکات، نگهداری و امنیت منابع شما را مدیریت می کنند.

شما برای هیچ گونه تعمیر و نگهداری هزینه ای پرداخت نمی کنید، هزینه پرداخت شده فقط برای منابع استفاده شده است. بنابراین زمان کافی برای تمرکز بر نوآوری در کسب و کار خود دارید.

قرار گرفتن در معرض جهانی

استقرار یک برنامه کاربردی با مخاطبان جهانی آسان نیست. ابتدا باید زیرساخت ها و کارکنان را برای مدیریت استقرار راه اندازی کنید. دوم، شما باید به رویه های انطباق حاکم بر کشورهای میزبان پایبند باشید.

با رایانش ابری، ارائه دهنده ابر از همه اینها برای شما مراقبت می کند. آنها زیرساختی را در اختیار شما قرار می دهند تا برنامه خود را به سرعت بسازید، گسترش و مقیاس دهید. بسته به نوع منابعی که انتخاب می کنید، می توانید به معنای واقعی کلمه در عرض چند دقیقه جهانی شوید.

اکثر ارائه دهندگان ابر مراکز داده منطقه ای را راه اندازی کرده اند که به شما دسترسی جهانی می دهد. برنامه شما همچنین در یک محیط پشتیبانی شده و امن زندگی خواهد کرد.

امنیت رایانش ابری

امنیت پیشرفته

اگر یک مرکز داده داخلی دارید، باید برای محافظت از داده های حساس خود سرمایه گذاری کنید. شما باید پرسنل استخدام کنید و سیستم هایی بخرید که از سرمایه گذاری های شما محافظت می کنند.

در ابر، ارائه دهنده شما از امنیت شما مراقبت می کند. ارائه دهندگان ابر سیستم هایی برای محافظت از شبکه و جریان اطلاعات دارند. شما همچنان کنترل داده ها، پلتفرم، برنامه ها و شبکه های خصوصی خود را حفظ می کنید. این پشتیبانی به شما این امکان را می دهد که مقیاس و نوآوری داشته باشید در حالی که فقط برای آنچه استفاده می کنید هزینه می کنید.

اگرچه امنیت ابر همیشه مورد سوال بوده است، اما اکثر ارائه دهندگان ابر روی اقداماتی برای مقابله با تهدیدات امنیتی سرمایه گذاری کرده اند. آنها سیستم هایی دارند که هک را تشخیص می دهند، از کلاهبرداری و سایر تداخلات سیستم جلوگیری می کنند. آنها همچنین دارای فایروال و سایر اقدامات برای مقابله با بدافزارهای ابری هستند. شما فقط مسئول چیزهایی هستید که در ابر قرار می دهید.

همچنین، همه ارائه دهندگان ابری معتبر بهترین شیوه هایی را دارند که هر مشتری به آن پایبند است. شما باید از این سیاست ها و فرآیندهای عملیاتی پیروی کنید. ارائه دهندگان ابری تیم هایی از متخصصان و اقدامات امنیتی دارند که حداکثر امنیت را تضمین می کنند.

ترکیب اقدامات امنیتی خود با ارائه دهنده ابر از منابع شما محافظت می کند. شما برای راه اندازی و مدیریت امنیت در فضای ابری کمتر از یک مرکز داده محلی هزینه می کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عیدی ابریش برای شما

10 درصد فضای ذخیره سازی بیشتر

در صورت خرید آنلاین

آیتکس 1402