لوگو نودیسک

با نودیسک (فضای ذخیره سازی ابری) داده ها و فایل هایتان را در مکانی که همواره بتوان به آن دسترسی داشت ذخیره کنید.

اطلاعات تماس
مقالات

7 مزیت استفاده از رایانش ابری

رایانش ابری

رایانش ابری ارائه خدمات محاسباتی از طریق اینترنت است که مدتی است به بحثی داغ تبدیل شده است و هیجان زیادی در اطراف آن وجود دارد زیرا سازمان ها به دنبال ادغام فناوری ابری در شیوه های مدیریت فناوری اطلاعات خود هستند. اما مزایای رایانش ابری چیست؟

قبل از ظهور رایانش ابری، شرکت ها سرورهای خود را خریداری، نصب و نگهداری می کردند. این رویکرد هزینه های سربار فناوری اطلاعات را افزایش داده و شرکت ها نتوانستند تغییرات در تقاضا را حفظ کنند. در ایجا با مزایای استفاده از رایانش ابری و اینکه چگونه محاسبات ابری با چالش‌های سیستم‌های داخلی مقابله می‌کند آشنا می شویم

مزایای استفاده از رایانش ابری

مزایای رایانش ابری

هزینه متغیر در رایانش ابری

قبل از رایانش ابری، شرکت‌ها سرمایه خود را برای راه‌اندازی سیستم‌های فناوری اطلاعات جمع‌آوری کردند. هزینه ها شامل سخت افزار و نرم افزار برای مراکز داده و سایر منابع می شود.

به طور سنتی، تهیه تجهیزات به ظرفیت پیش بینی شده بستگی دارد. بخش‌های فناوری اطلاعات قبل از استفاده از تجهیزات روی آن سرمایه‌گذاری کردند. این رویکرد خطرناک بود زیرا اگر تقاضا هرگز افزایش نیابد، تجهیزات بلااستفاده می ماند. و اگر تقاضا بیش از ظرفیت باشد، باید تجهیزات بیشتری تهیه کنند.

رایانش ابری با هزینه های متغیر با این چالش مقابله می کند. هزینه های متغیر هزینه های سرمایه ای را حذف می کند زیرا مشتریان فقط برای منابعی که استفاده می کنند پرداخت می کنند.

آنها مجبور نیستند تجهیزات بخرند یا برای هزینه های امنیتی و برق هزینه کنند. آنها همچنین نیازی به استخدام کارکنان برای مدیریت فناوری اطلاعات ندارند. یک ارائه دهنده ابر می تواند اینها را به عنوان خدمات ارائه دهد.

مقیاس بر اساس تقاضا در ریانش ابری

مقیاس بندی بر اساس تقاضا برای سیستم های داخلی سخت است. این به این دلیل است که زیرساخت های فیزیکی ظرفیت آنها را محدود می کند. افزایش ناگهانی تقاضا شما را مجبور به خرید زیرساخت های بیشتری می کند. این فرآیند زمان و هزینه زیادی را می طلبد.

هنگامی که تقاضا کاهش می یابد، زیرساخت اضافی تا افزایش تقاضای بعدی بلااستفاده می ماند.

در یک مدل مبتنی بر ابر، لازم نیست ظرفیت خود را حدس بزنید. می توانید در عرض چند ثانیه در پاسخ به تقاضا مقیاس کنید. مقیاس بندی بر اساس تقاضا به این معنی است که می توانید منابع را در پاسخ به تقاضا تنظیم کنید. و شما فقط برای چیزی که استفاده می کنید پرداخت می کنید.

برای مثال، وقتی از خدمات ذخیره‌سازی ارائه شده توسط ارائه‌دهنده ابری استفاده می‌کنید، می‌توانید برای دسترسی به فضای ذخیره‌سازی اضافی هزینه کنید. شما می توانید این فضای اضافی را در زمان کمتری نسبت به خرید یک هارد دیسک جدید دریافت کنید.

هزینه عملیاتی کمتر در رایانش ابری

داشتن مرکز داده خود به معنای خرید و مدیریت زیرساخت در محل است. یک مرکز داده محلی برای سازمان هایی با داده های حساس ایده آل است. اما برای کسب و کارهای کوچک، مدیریت آن می تواند بسیار پرهزینه باشد.

با رایانش ابری، می توانید هزینه های عملیاتی مرکز داده را کاهش دهید. ارائه دهندگان ابری میزبان تعداد زیادی از مشتریان هستند. با توزیع هزینه ها بین مشتریان، آنها می توانند هزینه های کمتری را ارائه دهند. مدیریت منابع در فضای ابری با استفاده از مدل پرداخت آسان‌تر از اجرای مرکز داده خودتان است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.