لوگو نودیسک

با نودیسک (فضای ذخیره سازی ابری) داده ها و فایل هایتان را در مکانی که همواره بتوان به آن دسترسی داشت ذخیره کنید.

اطلاعات تماس
تاریخچه ابر

رایانش ابری شیوه زندگی و تجارت ما را عمیقاً تغییر داده است. امروزه ابر یک فناوری آنلاین حیاتی است که در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و از زمان بحران COVID-19، بازار محاسبات ابری در مسیر صعودی قرار گرفته است. همه این ها از کجا شروع شد؟ در اینجا نگاهی به تاریخچه رایانش ابری می اندازیم.

تاریخچه پیدایش رایانش ابری

ابرها در سال 1960

در اوایل دهه 1960 ابرها بر روی چشم انداز فناوری شکل گرفتند. دانشمند کامپیوتر J.C.R. چشم اندازی از یک جمعیت جهانی به هم پیوسته داشت که می توانست به برنامه ها و داده ها در هر کجا و از هر سایتی دسترسی داشته باشد و مشارکت اولیه او باعث توسعه شبکه آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته (ARPANET) شد.

1999 همه چیز از طریق اینترنت

در سال 1999، Salesforce به اولین شرکتی تبدیل شد که برنامه های کاربردی را از طریق اینترنت ارائه کرد و از ورود نرم افزار به عنوان سرویس خبر داد. سه سال بعد، این صنعت با میزبانی و ارائه آنلاین ویدیو، موسیقی و سایر رسانه ها به طور گسترده رشد کرد.

2006 اولین ابر تجاری آمازون

آمازون، اولین ابر تجاری – Elastic Computer Cloud (EC2) را در سال 2006 راه‌اندازی کرد. این امر در سال 2008 توسط Google که مدل‌های قیمت‌گذاری رادیکال را با برنامه‌های سطح ورودی آزاد و خدمات محاسباتی و ذخیره‌سازی کم هزینه با برنامه Google خود معرفی کرد، از نزدیک دنبال شد.

مایکروسافت Azure 2010

غول نرم افزاری مایکروسافت با Azure در سال 2010 وارد بازار ابری شد که از توسعه ساده برنامه های وب و تلفن همراه پشتیبانی می کند تا از صنعت موبایل در حال رشد سریع پشتیبانی کند.

2012 پذیرش ابر آغاز شد

نظرسنجی Spiceworks افزایش قابل توجه 71 درصدی را نسبت به سال قبل در پذیرش ابری برای SMB ها نشان داد، ازاشتراک گذاری فایل (52٪) و ایمیل میزبانی شده (42٪) به عنوان دو مورد از خدمات برتر استفاده شده نام برده شده است

ابر در حال حاضر

تاریخچه فضای ابری

امروزه، ابر در بسیاری از زمینه های زندگی و تجارت استفاده می شود، و  در مواقع عدم اطمینان با انعطاف پذیری، مقیاس پذیری و سرعت خود را ثابت کرده است. محیط‌های ترکیبی، چند ابری و لبه‌ای در حال رشد هستند و زمینه را برای مدل‌های ابری توزیع‌شده جدید فراهم می‌کنند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عیدی ابریش برای شما

10 درصد فضای ذخیره سازی بیشتر

در صورت خرید آنلاین

آیتکس 1402